Contents - Index - Previous - Next
Raportti - US County tarkistus
Kääntänyt Esa Lahtomaa 2016/2017/2018
Tarkistamaton versio!
USA County tarkastaminen näyttöön päästään valitsemalla USA County tarkastaminen Työkalut-välilehdeltä (tai päästään myös klikkaamalla Raportit > Muut raportit alasvetovalikosta) tai valitsemalla Työkalurivi > Kirjat / Muut välilehdeltä > Valitse raportti ikkuna.
Tämä piirre antaa sinun tarkistaa kaikki paikkakuntakentät kaikista sukutiedostosi tietueista todentaen nimien kelpoisuuden Yhdysvalloissa. Virhe raportoidaan mikäli:
Sen nimistä Countya ei ole koskaan ollutkaan tuossa osavaltiossa.
(Tämä voi myös johtua väärinkirjoituksesta.)
County nimi ei ollut voimassa tuossa osavaltiossa kyseisellä päivämäärällä.
County nimi on poistettu tuosta osavaltiosta ennen kyseistä päivämäärää.
Tietueita tarkistettavaksi
Voit antaa Legacyn tarkistaa kaikki tietueet, kaikki henkilötietueet tietyllä merkillä tai kaikki henkilötietueet tämänhetkisestä hakuluettelosta.
Tarkista puuttuvat Countyt
Valitse tämä valinta, mikäli haluat kuitenkin sisällyttää huomautuksen paikkakuntanimiin, joista puuttuu County nimi.
Merkkaa kaikki ongelmatietueet
Kun ongelmapaikkakunnat on löydetty ja raportoitu, voit merkata nämä tietueet ja näin helpottaa niiden tunnistamista myöhemmin samalla, kun tehdään korjauksia.
Kun kaikki valinnat on tehty, klikkaa joko Näytä -esikatselu tai Tulostus - raportin tulostaminen painiketta luodaksesi raportin.
Huomaa: raportin asetukset USA County tarkastaminen raportille on tallennettu tiedostoon County.usr [My Documents]\Legacy Family Tree\_AppData\Usr\ kansioon.
9-0243 / E Lahtomaa